Day 26 – Pear Sauce – 365 Days of Baby Food

Making pears for baby food is ridiculously simple.  When you realize that you’re paying almost $0.28 per ounce of commercial pear baby food, you’ll start making your own for a fraction of the cost and a gigantic increase in taste and quality.

365babyfoodspearsauce-27